O mně

Značka Michaett vznikla 1. září 2016 v Praze v Karlíně. Moji cestu ke kloboukům nastartovala moje babička, která se ve Zlíně za modistku vyučila a až do 50tých let se výrobou klobouků živila. Po revoluci se k této své životní lásce vrátila. A já se rozhodla, že budu její lásku následovat a rozvíjet. 

Už jako dítě jsem u ní doma doslova zakopávala o různé kloboukové formy, nástroje a samozřejmě, že mně zajímalo k čemu to všechno je. S trpělivostí její vlastní odpovídala na nejrůznější otázky zvědavého děvčátka. Ta slova, všechny ty věci se mi líbily, jenže jak plynul čas a z děvčátka se stávalo děvče a pak žena, tyhle krásné drobnosti odešly do zapomnění. Změna přišla až s mým příchodem do Prahy v roce 2010. 

Zlom nastal ve chvíli, kdy jsem náhodou natrefila na inzerát Kurzu výroby klobouků. V té době jsem ještě netušila, proč a co mně tam tak táhne, ale zúčastnila jsem se ho. Bylo to jako pomalé nalézání toho, co ve vás vždycky bylo a já se znovu zamilovala. Svůj první klobouk jsem vytvořila pro babičku, která si ho, na moje velké překvapení, vzala na oslavu narozenin. 

Ve své práci navazuji na veleúspěšné české kloboučnické dílny Hückel a Peschl.  V době kdy je klobouk pouhým výstřelkem popové hvězdy na červeném koberci, nebo nutným doplňkem na dostizích má mé studio snahu dostat klobouk opět do ulic, jako nedílný a elegantní doplněk každé ženy.

 

Michaela Šonská